Розраховувати на те, що безвізовий режим повністю відкриє кордони з Євросоюзом – не варто.
Безвізовий режим не гарантує на 100% право в’їзду до шенгенської зони.
Українець, який поїде до Шенгену без візи, а тільки з паспортом, може бути лише туристом, або ж їхати по бізнесових справах, у відрядження. А влаштовуватися на роботу, вступати у навчальні заклади, чи навіть купувати нерухомість для власного проживання – безвізовий режим, або паспорт без візи – не дозволятиме. Для цього українці все одно матимуть зобов’язання отримувати візу.
Хочете поїхати на сезонні роботи до Фінляндії чи Польщі – то маєте піти до фінського чи польського посольства, надати довідки від роботодавців і так далі. Тобто процедура влаштування на роботу в Шенгені лишається без змін.
До речі, навіть і зараз при в’їзді у шенгенські країни – навіть коли у Вас є віза – прикордонник має право перевірити інші документи, приміром, бронь готелю. І часом навіть людей з візою не пускають через кордон.
Такі ж права матимуть прикордонники після скасування віз. Тобто наявність паспорту не дає 100% гарантії, що вас пустять через кордон. Отже, європейські прикордонники збережуть за собою право вибірково перевіряти підтвердження мети поїздки та у разі сумнівів можуть відмовити у в'їзді прямо на кордоні.
Тим часом у Євросоюзі не втомлюються повторювати, що запровадження безвізового режиму з Україною насамперед залежить від виконання Плану дій, який Київ отримав ще восени 2010-го. В цьому плані і досі лишається півтора десятка вимог - від боротьби з корупцією до забезпечення прав меншин.
#Viza #Visa #Віза #Виза #Ukraine #Україна #Украина #Lviv #Львів #Львов #Migration #Міграція #Миграция
